O nás

Proč učíme nové piloty létat? Proč prodáváme vírníky Autogyro?
Proč vírníky vybavujeme systémem Gyromotion?
 

Abychom mohli cestovat. 

Už ve škole se zaměřujeme na přípravu pilotu pro cestování ať už po Česku, nebo lépe po světě.
Za svou leteckou praxi jsem si vyzkoušel létání v ultralehkých letadlech i větších režimových strojích a zkusil jsem také vrtulníky. Dlouho jsem také cestoval po světě s padákem i paramotorem.
Podle mě je vírník nejlepší prostředek k poznávání přírodních krás a takové soukromé letecké vlastivědě.
 
Letí dostatečně rychle, aby se dalo doletět daleko. Nevadí mu ani termika ani silnější vítr.
Pilot, ale hlavně také pasažér, se v každé situaci cítí velmi bezpečně a nijak to s nimi při letu nehoupá. No a co teprve ten výhled. Vírník nemusí letět nijak speciálně vysoko a z proskleného stroje bez křídel je nádherný rozhled. Jako bonus může přibrzdit a třeba skalku, jezero nebo hrad si lze prohlédnout jako z helikoptéry.
 
To vše za rozumné náklady. Když jej vybavíte pro jízdu po cestě, na benzinku, hotel nebo na hrad se dostanete za pár chvil po přistání. Brzy se z něj stane pro vás nejlepší prostředek na cesty.
Že neumíte anglicky a nedomluvíte se s řízením provozu v zahraničí ?
Nevadí, právě pro vás pořádáme skupinové výlety. Vždy je připravena zajímavá trasa a vy jen prostě letíte se skupinou kamarádů. Vedoucí za vás vše odkomunikuje a vy se můžete cestou bavit s ostatními na společně frekvenci.
 
Nebo se chcete podívat ještě dále. Třeba na jiný kontinent?
Proto spolupracujeme s firmou Autogyro. Má nejvíce prodaných strojů a to po celém světě. Takže je možné na mnoha pro nás Evropany exotických místech si vírník půjčit a pod vedením domácího specialisty se podívat do zemí, kam vás jinak vedou jen vaše létací sny.
 
No a pokud chcete zažít něco úplně speciálního, je možné zúčastnit se některé z našich expedic.
To už ovšem přepokládá nejen výborné pilotní dovednosti, ale i odvahu a smělost cestovatele. Nejodlehlejší a ze země nedosažitelná místa vám najednou leží přímo pod vámi a vy jste jedni z mála, kdo se na ně může podívat z nadhledu.
 

Pavel Březina