Tým

Jsme parta milovníků vírníkového létání, kterým učarovala možnost kombinovat pohled na svět z výšky s jízdou neobvyklým dopravním prostředkem v běžném silničním provozu. Objevujeme technické i legislativní limity nového odvětví a snažíme se prostřednictvím svých cest obohacovat nejen vlastní životy, ale také pomyslně prošlapávat sníh druhým. Jako první na světě jsme zlegalizovali provoz letadla jako vozidla na silnici, jako první jsme vyzkoušeli použití podvozku, který v zimním období kombinuje vlastnosti kol a lyží, létáme ve velehorách i na pouštích, snažíme se propagovat kouzlo nového dynamického odvětví letectví po celém světě, natáčíme na svých výpravách dokumentární filmy, investujeme své zkušenosti, čas i peníze do dalšího vývoje nových technologií. Prostě žijeme aktivně. I když jsme různých národností a povolání, spojuje nás láska k vírníkovému létání a k cestování.

Pavel Březina (CZ)

Konstruktér vírníku Gyromotion, majitel společností Nirvana paramotors, AGN a Flyway, letecký instruktor, jeden z nejzkušenějších pilotů v oboru, který má nalétáno přes 5.000 hodin s vírníky, 3.500 hodin s paramotory, 1.500 hodin s paragliderem, na 500 hodin s letadly a 100 hodin s vrtulníkem.

Matúš "Drotár" Pavlík (SK)

Zkušený slovenský pilot, milovník motorového paraglidingu, vírníkového létání a cestování v sedle motocyklu. Spolu s Pavlem Březinou tvoří už několik let na cestách nerozlučnou dvojici. Je majitelem slovenské firmy Pletiva.sk

Lutz Weigand (D)

Německý pilot vírníku s patnáctiletou praxí, nadšený potápěč, inženýr, specializující se na stavbu nosných konstrukcí a pilířů po celé Evropě.

Jaroslav Jindra (CZ)

Český filmař, autor několika desítek dokumentárních filmů, držitel několika ocenění z mezinárodních filmových festivalů, někdejší pionýr československého paraglidingu a držitel raritní pilotní licence číslo 1, zkušený cestovatel, který s kamerou navštívil na 140 zemí světa.