Na cestě ze Zululandu na jih

Povolení k letu do Mozambiku jsme nakonec dostali, díky přátelům z Maputa a české firmě ABS Jet. Těšíme se, až po setkání s novým dealerem Nirvány pro Mozambik budeme pokračovat na sever na letiště ve Vilankulo a potom na ostrov Bazaruto, kam jsme pozváni. Ale ouha. Naše povolení platí jen z Kruger do Maputo a zpět. O další lety v Mozambiku bychom museli znovu žádat a to až po víkendu. Nevadí. Zítra mám narozeniny, tak si půjčíme auto a pojedeme se zapotápět do známého diving centra Ponta do Ouro na jihu u hranic s JAR. 

Pavel všem děkuje za přání k narozeninám, které strávil dokonale – během po pláži, potápěním na korálových útesech a parádní večeří na pláži. Došlo i na vzpomínky na hezké okamžiky a zážitky s rodinou, přáteli, piloty.

Další den je ale tu a Pavel s Matúšem jsou opět na cestě, zpět na mezinárodní letiště Kruger, odkud je to jen kousek k Eugenovi. 

V jeho domě v těsném sousedství Chimp Edenu mají oba opět důvod k oslavě, protože Pavel právě jsem završil prvních 5000 hodin za kniplem vírníku. Trvalo mu to 10 let, podařilo se mu při tom navštívit stovky letišť a zažít krásné okamžiky ve vzduchu ve 40. zemích na třech kontinentech. 

Je čas na odlet na jih, do 2000 kilometrů vzdáleného Kapského města. Do zad vane svěží severní vítr a cesta kolem pobřeží míří přes Durbann. Po natankování v Margate (FAMG) přišlo mezipřistání se na letišti na 300 m vysokém útesu vypínajícím se nad mořem nedaleko Port St Johns (FAPJ), kde bylo zapotřebí znovu dotankovat. Další cesta utíká rychleji, než člověk stačí vnímat všechny půvaby zdejší krajiny – Port Alfred (FAPA), Paradise Beach (FAPX). Nechyběly ani hory Svazijska, pískové doly nad Richards Bay, kvetoucí džakarandy za Durbanem, bezpočet krav, pasoucích se na zelených pláních, vodopády a rozeklané soutěsky nebo písečné duny nad Port Elizabeth. Téměř 1500 kilometrů z nekonečné výkladní skříně Jihoafrické republiky.

Facebook
Twitter
LinkedIn